Search
 
Home | About Us | Career | Contact Us
Editor Sanatan Pani
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 SHEDULES
Back to Previous Page
   
 
  At- Barabati Stadium, CUTTACK
 

ORGANISED BY: Football Association of Odisha
DESCRIPTION:
*     Altogether 26 club have confirmed to participate in this year’s league.
*     Teams have been divided into six groups.
*     The champion team will get a cash prize of Rs 1 lakh and the runners-up team Rs 50,000.

GROUPINGS:
Group-A:
Jobra Durga Club, Rising Star Club, Western Mahaveer Club, Mangala Club.
Group-B: Odisha Police, Rising Students Club, Sunrise Club, Sunshine Club, Town Club.
Group-C: East Coast Railway, Jaydurga Club, Kishore Club, Odisha Government Press.
Group-D: State Sports Hostel, SAI Training Centre, Azad Hind Club, State Bank of India, JBCC.
Group-E: Independent Club, Yuva Vandhu Cutural Group, Radha Raman Club, Bidanasi Club.
Group-F: Radhagobinda Club, Morning Club, Chand Club, Young Utkal Club.

FIXTURE:
June 18 (Match No 1): Radha Raman Club vs Bidanasi Club
June 19 (Match No 2): Independent Club vs Yuva Vandhu Cultural Group
June 20 (Match No 3): SAI Training Centre vs JBCC
June 21 (Match No 4): Radha Raman Club vs Yuva Vandhu Cultural Group
June 22 (Match No 5): State Sports Hostel vs SAI Training Centre
June 23 (Match No 6): Radha Raman Club vs Independent Club
June 24 (Match No 7): State Sports Hostel vs JBCC
June 24 (Match No 8): SAI Training Centre vs State Bank of India
June 25 (Match No 9): Independent Club vs Bidanasi Club
June 26 (Match No 10): Azad Hind Club vs State Sports Hostel
June 26 (Match No 11): State Bank of India vs JBCC
June 27 (Match No 12): Yuva Vandhu Cultural Group vs Bidanasi Club
June 28 (Match No 13): State Sports Hostel vs State Bank of India
June 28 (Match No 14): Azad Hind Club vs JBCC
June 30 (Match No 15): SAI Training Centre vs Azad Hind Club
June 30 (Match No 16): Jobra Durga Club vs Western Mahaveer Club
July 1 (Match No 17): Odisha Police vs Town Club
July 1 (Match No 18): Rising Star Club vs Mangala Club
July 2 (Match No 19): Azad Hind Club vs State Bank of India
July 2 (Match No 20): Rising Student Club vs Sunshine Club
July 3 (Match No 21): Jobra Durga Club vs Mangala Club
July 3 (Match No 22): Rising Star Club vs Western Mahaveer Club
July 4 (Match No 23): Rising Student Club vs Odisha Police
July 4 (Match No 24): Sunrise Club vs Town Club
July 5 (Match No 25): Western Mahaveer Club vs Mangala Club
July 5 (Match No 26): Jobra Durga Club vs Rising Star Club
July 6 (Match No 27): East Coast Railway vs Odisha Government Press
July 6 (Match No 28): Jay Durga Club vs Kishore Club
July 8 (Match No 29): Sunshine Club vs Town Club
July 8 (Match No 30): Sunrise Club vs Odisha Police
July 9 (Match No 31): Kishore Club vs Odisha Government Press
July 9 (Match No 32): East Coast Railway vs Jay Durga Club
July 10 (Match No 33): Odisha Police vs Sunshine Club
July 10 (Match No 34): Rising Student Club vs Sunrise Club
July 11 (Match No 35): Radha Gobinda Club vs Young Utkal Club
July 11 (Match No 36): Chand Club vs Morning Club
July 12 (Match No 37): Rising Student Club vs Town Club
July 12 (Match No 38): Sunrise Club vs Sunshine Club
July 13 (Match No 39): Morning Club vs Young Utkal Club
July 13 (Match No 40): Radha Gobinda Club vs Chand Club
July 14 (Match No 41): East Coast Railway vs Kishore Club
July 14 (Match No 42): Jay Durga Club vs Odisha Government Press
July 15 (Match No 43): Young Utkal Club vs Chand Club
July 15 (Match No 44): Radha Gobinda Club vs Morning Club

SUPER LEAGUE GROUPINGS:
Group X:
Independent Club, Chand Club, East Coast Railway, Odisha Police, Mangala Club, State Sports Hostel.
Group Y: Radha Gobinda Club, Radha Raman Club, SAI Training Centre, Kishore Club, Sunrise Club,  Rising Star Club.
SUPER LEAGUE FIXTURE:
July 20 (Match No 1): Rising Star Club vs SAI Training Centre (2.00 PM)
July 20 (Match No 2): Sunrise Club vs Radha Raman Club (4.00 PM)
July 21 (Match No 3): Mangala Club vs East Coast Railway (2.00 PM)
July 21 (Match No 4): Chand Club vs State Sports Hostel (4.00 PM)
July 22 (Match No 5): Sunrise Club vs SAI Training Centre (2.00 PM)
July 22 (Match No 6): Rising Star Club vs Kishore Club (4.00 PM)
July 23 (Match No 7): Chand Club vs Odisha Police (2.00 PM)
July 23 (Match No 8): Mangala Club vs Independent Club (4.00 PM)
July 24 (Match No 9): Radha Gobinda Club vs Kishore Club (3.00 PM)
July 25 (Match No 10): Chand Club vs Mangala Club (2.00 PM)
July 25 (Match No 11): Independent Club vs East Coast Railway (4.00 PM)
July 26 (Match No 12): Radha Gobinda Club vs SAI Training Centre (2.00 PM)
July 26 (Match No 13): Rising Star Club vs Sunrise Club (4.00 PM)
July 27 (Match No 14): Odisha Police vs East Coast Railway (2.00 PM)
July 27 (Match No 15): Independent Club vs State Sports Hostel (4.00 PM)
July 28 (Match No 16): SAI Training Centre vs Kishore Club (2.00 PM)
July 28 (Match No 17): Radha Gobinda Club vs Sunrise Club (4.00 PM)
July 30 (Match No 18): Mangala Club vs Odisha Police (2.00 PM)
July 30 (Match No 19): State Sports Hostel vs East Coast Railway (4.00 PM)
July 31 (Match No 20): Radha Raman Club vs Rising Star Club Rising Star Club
July 31 (Match No 21): Sunrise Club vs Kishore Club (4.00 PM)
August 1 (Match No 22): Chand Club vs Independent Club (2.00 PM)
August 1 (Match No 23): State Sports Hostel vs Odisha Police (4.00 PM)
August 2 (Match No 24): Kishore Club vs Radha Raman Club (2.00 PM)
August 2 (Match No 25): Rising Star Club vs Radha Gobinda Club (4.00 PM)
August 3 (Match No 26): Mangala Club vs State Sports Hostel (2.00 PM)
August 3 (Match No 27): Chand Club vs East Coast Railway (4.00 PM)
August 4 (Match No 28): Odisha Police vs Independent Club (2.00 PM)
August 4 (Match No 29): SAI Training Centre vs Radha Raman Club (4.00 PM)
August 5 (Match No 30): Radha Raman Club vs Radha Gobinda Club (3.30 PM).

SEMIFINALS:
August 7:
East Coast Railway vs Radha Raman Club
August 8: Sunrise Club vs Independent Club

   
  Sponsored By -

Copyright @ Orisports.com Powered by: KDC TECHNOLOGIES