Search
 
Home | About Us | Career | Contact Us
Editor Sanatan Pani
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 SHEDULES
Back to Previous Page
   
 
  At- KOLKATA
 

DESCRIPTION:
*     Odisha Athletic Association has selected 77-member strong squad to represent the state in the two-day championship.
*     The squad includes 29 boys and 48 girls.

ODISHA SQUAD:
U-14 girls:
Jyosna Sabar, Basanti Hansda, Sabita Hembram (all Bhubaneswar).
U-14 boys: Biswa Ranjan Mohanty (Bhubaneswar), Dipak Lakra (Phulbani), Sunil Kumar Sethi, Suresh Behera, Phalguni Pall (all Puri); Bijay Xalxo, Shankar Singh (both Sundargarh).
U-16 girls: Tapati Sahoo, Sanjukta Mallick, Pusparani Jena, Raibari Tiria, Monika Barwa (all Bhubaneswar); Akshita Patel (Cuttack), Rima Kharsel (Sambalpur), Sunita Oram, Minoti Xalxo, Suneli Topno, Salmi Kispota, Carmela Barla, Priyanka Toppo Sr, Sanjukta Minz Jr, Champawati Behera (all Sundargarh).
U-16 boys: Bikram Murmu, Krishna Munda, Prasanjit Xaxa, Punga Soren (all Bhubaneswar); Manki Sundi (Keonjhar), Ramchandra Hansdah, Mata Tiria (both Mayurbhanj); Satyabrata Behera (Phulbani), Binkas Barwa (Sundargarh).
U-18 girls: Jasmi Kisku, Sekunta Kullu, Latika Basara, Kishori Lakra, Reema Mohanty, Saraswati Chattar (all Bhubaneswar); Subhashree Bhuyan (Cuttack), Manjulata Mohanta, Rajani Mohanta (both Jajpur); Purnima Hembram (Mayurbhabj), Chumuki Sethi (Sonepur), Anjana Tirkey, Anisha Lakra, Anita Lakra, Sanjukta Minz Sr, Jasmani Burh (all Sundargarh).
U-18 boys: Sourav Kumar Nayak (Angul), Sukadev Mohanty (Bhubaneswar), Nelson Tete, Yogendra Tiriya, Akash Mishra (all Cuttack); Jayasen Raita, Roshan Minz (both Phulbani);.
U-20 girls: Suman Jena (Angul), Surasmita Bagar (Bargarh), Susma Toppo, Damayanti Murmu (both Bhubaneswar); Sasmita Rani Mishra (Bolangir), Bijaya Laxmi Patra (Cuttack), Samsad Ara Begum (Khurda), Mitali Malik (Puri), Shweta Patel (Rourkela SP), Kishori Mundu, Rajeswari Bhoi, Sushita Kisan, Sangita Tirkey, Sumi Oram (all Sundargarh).

   
  Sponsored By -

Copyright @ Orisports.com Powered by: KDC TECHNOLOGIES